MELLDAY HOTEL, turistik ören yerlerini görmek isteyen gezginlere yönelik konforlu bir konaklama deneyimi sunmaktadır. Ulaşım noktalarına yakınlığı ile size kolaylık sağlayacak bir konaklama sizi bekliyor. Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminaline sadece 1 dakika yürüyüş mesafesinde olan otelimiz, turistik ören yerlerine ulaşımınızı da kolaylaştıracaktır. Denizli hakkında özel eğitim almış resepsiyon personelimizden bölge hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Pamukkale Travertenleri, 2000 yıllık tarihi dokusu ile Hierapolis Antik Kenti, 2300 yıllık tarihi dokusu ile Laodikya Antik Kenti veya 800 yıllık meşhur çarşısı ile Kaleiçi Çarşısı’nı deneyimlemeye ne dersiniz? İster tarihi bir gezi rotası, ister gastronomik bir rota oluşturun… Rotanızda yer alan noktalara ulaşım kolaylığı ile MELLDAY HOTEL’e davetlisiniz.


Denizli’de başka ne yapabilirsiniz?

Arkeoloji Müzesi

Hierapolis Antik Kenti’nde bulunan Arkeoloji Müze’sini gezebilirsiniz.

Kleopatra Havuzu

Hierapolis Antik Kenti’nde bulunan, Kleopatra’nın güzelliğini buradan aldığı anlatılan Kleopatra Havuzunda yüzebilirsiniz.

Yamaç Paraşütü

Pamukkale ve Hierapolis semalarında bir uçuş deneyimleyebilirsiniz.

Kültürel Aktiviteler

Birçok tarihi, kültürel varlıklara sahip Denizli’de antik kentlerden, müzelere kadar birçok eseri görebilirsiniz.

Tekne Turu

Çivril’de bulunan Işıklı Gölü, üstü tamamen nilüferlerle kaplı, birçok canlıya ev sahipliği yapan eşsiz bu gölde tekne turuna çıkabilirsiniz.

Kayak Merkezi

Şehir merkezine 85 km uzaklıkta olan kayak merkezinde kayak yapabilirsiniz.

Seyir Tepeleri

Denizli manzarasıyla birlikte gün batımını izlemek isterseniz Teleferik ve Seyir Tepesi Kent Ormanı sizi bekliyor.

Gastronomik Aktiviteler

Kuzu etinden yapılan meşhur Tandır Kebabı, Kale ilçesinde üretilen biberlerinden ve yanık yoğurttan yapılan Biber Tatarı, malzemeleri ve sunumuyla farklılık yaratan Keşkek, yaz mevsiminin vazgeçilmezi, kendine has aromasıyla Denizli Gazozu gibi lezzetleri tadabilirsiniz. Denizli merkezde yer alan onlarca yıldır hizmet veren pidecisinden, kebapçısına kadar farklı işletmeler görebilirsiniz.